Kansanedustajat

Juha Mäenpää

s. 25.10.1971 Koneinsinööri
Ammatillinen erityisopettaja
Ilmajoki 09 432 3042 Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Puolustusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja

Jorma Metsä-Ketelä 09 432 4042 jorma.metsa-ketela@eduskunta.fi

Jukka Mäkynen

s. 27.04.1961 Rakennusmies Vaasa 09 432 3017 Perustuslakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Suomen Pankin tilintarkastajat (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja

Aleksi Niskanen 09 432 4017 aleksi.niskanen@eduskunta.fi